Lékó lesz-e a “gyöngy” Kínában?

Szeptember 27-én kezdődik a második alkalommal megrendezésre kerülő Kínai szuperverseny. A tavalyi Pearl Spring nevet kapó összecsapáson Topalov győzött 1,5 pontot ráverve az ellenfeleire. Idén Lékó Péter is elfogadta a meghívást.
cikk folytatása »

FIDE Grand Prix 2009 Dzsermuk

Lékó Péter harmadik Grand Prix-je, amin részt vesz, az örmény Dzsermukban kerül megrendezésre. Ez az ötödik Grand Prix a sorban. A tegnapi sorsolás most nem kedvezett nagymesterünknek. A 14-es sorszámot húzva többször kell a sötét bábukat vezetnie a versenyen.

Lékó Dortmundban

37. alkalommal rendezik meg a német városban a hagyományos dortmundi tornát. Péter kedvenc versenyének tekinti a német körmérkőzést. A 6 versenyző mindkét színnel megmérkőzik egymással a 10 napig tartó viadalon.

FIDE Grand Prix 2008 Eliszta – eredmények

Rövid beszámoló bejegyzés a 3. FIDE Grand Prix egyes fordulóiról, ezen belül Lékó Péter szerepléséről.

FIDE Grand Prix Elisztában Lékó Péterrel

Az eredetileg Dohában rendezendő harmadik FIDE Grand Prix december 13-án startol Elisztában. Lékó Péter először ül asztalhoz a nemzetközi sakkszövetség egyik olyan versenyén, amelynek végén kvalifikálhatja magát a világbajnoki kihívók versenyére. Erre a hat részből álló Grand Prix sorozat első két helyezettje jogosult.

Sakkolimpia – esélylatolgatás (férfiak)

Közel egy hét múlva kezdődik Drezdában a sakkolimpia. Nézzük meg kik lehetnek az éremvárományosok és milyen esélyekkel indulnak a legerősebb összeállításban szereplő csapataink. Ebben a cikkben elsőként a férfi mezőnyben nézek szét.

Szvidler az orosz bajnok

Talán Kramnyik gyengébb világos játéka a világbajnokságon Szvidler hiányára is visszavezethető, mindenesetre Peter Szvidler közben Oroszországban immár ötödször lett bajnok. Egy 11 fordulós körverseny döntött az orosz bajnoki cím sorsáról, de hárman is azonos ponttal végeztek az élen. Alekszejev, Jakovenko és Szvidler is 7 pontot gyűjtött. Meglepetést egyedül Morozevics gyengébb játéka jelentett, aki a fő esélyese volt a döntőnek. Ő végül a 6. helyen két vereséggel 6,5 ponttal zárta a bajnokságot.